Geleceğinize Yatırım YapınBirikim yapmadan önce enflasyonun tanımını bilmemiz gerekiyor. Enflasyon, fiyatların yükselişi ve para değerinin düşmesi biçiminde kendini gösteren ekonomik ve parasal bir süreçtir. Ülkemiz koşullarında maalesef sürekli bir enflasyon yükselişi mevcut. Bugün biriktirdiğimiz belli bir miktar para yatırım yapmadığımız sürece değer kaybetmeye başlıyor. Bu sebeple biriktirdiğimiz para ile yatırım yapmamız ülkemiz koşullarında bir gereklilik haline geliyor.

Tasarruf ederek kenara para koyuyoruz peki bu para kenarda boş mu duracak, enflasyon karşısında değer mi kaybedecek, tabii ki hayır. Tasarruf ederek paramızı biriktirmeye başladıktan sonra birikimlerimizi yatırıma yönlendiriyoruz. Paramız da bizim için çalışmaya başlıyor. Hem de biz uyurken bile. Zengin insanların yaptığı gibi..

Yatırım araçları olarak çok çeşitli seçeneklerimiz mevcut. Kimi insanlar parasını faize yatırır, altın alır, döviz biriktirir, kimisi hisse senedi alır, kimisi ise kripto yatırımı yapar. Araba alan var, gayrimenkul satan var. Herkesin karakterine, kişilik yapısına, bilgi seviyesine uygun yatırım aracı farklı farklı olabilir. Birden çok yatırım aracı birlikte de kullanılabilir. Uygun olan yatırım yöntemi veya yöntemlerini belirleyip kendimize bir strateji oluşturuyoruz. Bu sırada okuyup öğrenmeyi, kendimizi geliştirmeyi unutmuyoruz. Bu yolda temel amacımız maaşımız kadar düzenli yatırım geliri sağlamak ve bu şekilde 'finansal özgür' olmak. Aktif çalışmayı bırakarak biriktirdiğimiz parayı bizim için çalıştırmak. Bu aşamadan sonra istediğimiz, keyif aldığımız, mutlu olacağınız şekilde özgürce yaşayabiliriz. Bütün zaman ve enerji bize ait.