Blockchain (Blok Zinciri) Eğitimi - Ücretsiz

Eğitimi düzenleyen kurum Moonbeam network adlı bir şirkettir. Bu şirket, detaylı olarak incelenmek istenirse şöyle bilgiler elde edilebilir:

Moonbeam, Polkadot ağında yerel olarak birlikte çalışabilir uygulamalar oluşturmayı kolaylaştıran Ethereum uyumlu bir akıllı sözleşme platformudur. Bu Ethereum uyumluluğu, geliştiricilerin mevcut Solidity akıllı sözleşmelerini ve DApp ön uçlarını minimum değişiklikle Moonbeam'e dağıtmasına olanak tanımaktadır. Moonbeam'in ağ üzerinde DApp'ler ve protokoller oluşturan 80'den fazla projeden geliştirici ve kullanıcı etkinliği toplaması beklenmektedir. Polkadot ağında bir parachain olarak Moonbeam, Polkadot Relay Chain'in paylaşılan güvenliğinden ve Polkadot'a bağlı diğer zincirlerle entegrasyonlardan yararlanmaktadır. 

Eğitimin içeriği nedir?

Tüm Polkadot Ekosistemine erişmek için dApp'lerin Moonbeam'de nasıl dağıtılacağını öğrenmek amaçlanmaktadır. Modern bir Substrate tabanlı PoS ortamında Ethereum geliştirici deneyimini yakından yansıtan bir parachain olan Moonbeam ile Polkadot ekosistemi üzerinde geliştirmeler yapılabilecektir. Solidity ve Vyper tabanlı dApp'ler oluşturmak amaçlanmaktadır.

Eğitim programı: 


Görüldüğü üzere teknik bir eğitimdir, bu nedenle öncesinde bilgi sahibi olunması tavsiye edilmektedir.

Eğitim dili: İngilizce

Eğitim ücreti: Ücretsiz

Eğitim kayıt linki: https://sso.teachable.com/secure/1175893/identity/sign_up/email 

Eğitimci hakkında bilgiler: Kevin Neilson

Kevin Neilson, Moonbeam'de ekiplerin Moonbeam'e yerleştirilmesine yardımcı olduğu ve teknik eğitim ve geliştirici odaklı etkinlikler aracılığıyla topluluğu güçlendirdiği bir Geliştirici İlişkileri Mühendisidir. Kevin, EVM tabanlı blok zincirler hakkında kapsamlı bilgiye sahiptir ve Cornell IC3 Kripto Para Birimleri ve Sözleşmeler Girişimi'nin ilk üyesiydi. Daha önce Kevin, JP Morgan için yazılım mühendisi olarak çalıştı ve Quorum'u bir elçi olarak temsil etti. Kevin, Dartmouth Koleji'nden bilgisayar bilimi ve ekonomisi bölümünden mezun oldu. Detaylı bilgi için kişinin linkedin hesabı da incelenebilir.